+436603210770 info@radiodeqani.com
Select Page

Radio në Internet

Radio Deçani

zëri i muzikës shqipe me ne gjithmonë afër vendlindjes.

Radio në Internet

Radio Deçani

zëri i muzikës shqipe me ne gjithmonë afër vendlindjes.

ju po Dëgjoni RadioDeçani LIVE

Rreth Nesh

RadioDeçani Studio Qendrore Wien-Austri

RadioDeçani është një radio private dhe tërësisht e pa varur, në shërbim të dëgjuesve 24/7. Fillimisht kemi startuar me muzikë me 18 Dhjetor 2007, dhe që atëher ka për qëllim afirmimin e muzikës Shqipe, si dhe promovimin e Artistëve të rinjë të cilët deri tani nuk kanë pasur rast që të promovohen përkundër cilsisë dhe kualitetin që ata ofrojnë. Ne jemi një staf dhe një radio ndryshe nga ato që jemi mesuar ti dëgjojme. Idea për realizimin e këtij projekti ka qenë që mosha rinore të jetë sa më afër dhe ti përcjell hap pas hapi renditjet ose listat e muzikës aktuale vendore. RadioDeçani ofron një gamë të gjerë të muzikës shqiptare, nga hitet më të vjetra deri te hitet e fundit të momentit. Dëgjoni këngët e mrekullueshme melodioze të zgjedhjes suaj gjatë gjithë kohës 24/7

Çfarë bëjmë ne

Shërbime Studio

Regjistrimi i zërit

Krijoni zëra profesionalë dhe dizajn tingulli për projektet tuaja filmike, televizive ose multimediale.

Përzierja e Tingujve

Regjistroni muzikën tuaj në një studio profesionale dhe miksoni atë në përsosmëri nga inxhinierë me përvojë.

Masterizimi i këngës

Krijoni zëra profesionalë dhe dizajn tingulli për projektet tuaja filmike, televizive ose multimediale.

Redaktimi Audio

Krijoni zëra profesionalë dhe dizajn tingulli për projektet tuaja filmike, televizive ose multimediale.

Regjistrim i drejtpërdrejtë

Krijoni zëra profesionalë dhe dizajn tingulli për projektet tuaja filmike, televizive ose multimediale.

Rivendosja e audios

Riktheni regjistrimet e vjetra audio në lavdinë e tyre të mëparshme me shërbimet e specializuara të restaurimit audio.

Instrumente të gjalla

Historia e instrumenteve muzikore daton në fillimet e kulturës njerëzore.

Cilësi ekstra e tingullit

Cilësia e zërit i referohet qartësisë së përgjithshme, saktësisë dhe pasurisë së riprodhimit të audios.

Pajisjet

Pajisjet profesionale audio janë projektuar për prodhim dhe riprodhim audio me cilësi të lartë.

Studio të shumta

Këto studio mund të ndryshojnë në madhësi dhe konfigurim, në varësi të nevojave specifike të prodhimit.

Zotëron Marrëveshjet

Bërja e aranzhimeve tuaja kërkon një kuptim të mirë të teorisë dhe përbërjes së muzikës.

Mbrojtja e të Drejtave

të tilla si menaxhimi i të drejtave dixhitale (DRM), marrëveshjet e licencimit dhe proceset gjyqësore kundër palëve që shkelin.

Promovo Këtu

Artistët e Talentuar

Qer 24

Prishtina Kosovë, EU

ALBUMI I VITIT rezervoni këtë vend për ju!

Qer 24

Wien Austri, EU

ALBUMI I VITIT vendos albumin tuaj këtu!

Qer 24

Tirana Shqiperi, EU

ALBUMI I VITIT rezervoni këtë vend për ju!

Qer 24

LOS ANGELES, US

ALBUMI I VITIT rezervoni këtë vend për ju!

PROMOVO KËTU. Spote muzikore / Video klipe. Mbrëmje Festive, Ahengje Familjare, Koncerte. Restaurante, Salla Dasmash. Firma. Agjensione. etj.

Ngjarja e vitit

Festivali Veror i Muzikës

Donauinselfest është festivali më i madh i muzikës së hapur në Evropë, që mbahet çdo vit në ishullin Danub të Vjenës. Organizuar nga SPÖ Wien, festivali tërheq rreth tre milionë vizitorë gjatë tre ditëve të tij të ngjarjeve. Këtë vit, po zhvillohet nga 21 qershori deri më 23 qershor 2024, dhe pjesa më e mirë? Pranimi është falas!

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

dëshmuese

Përgjigje nga Klientët

Portali ynë është i hapur për të gjithë. Komentet publikohen pa censurë.

Quisque sollicitudin feugiat risus, eu posuere ex euismod eu. Phasellus hendrerit, massa efficitur dapibus pulvinar, sapien eros sodales ante, euismod aliquet nulla metus a mauris.

Patricia James

Quisque sollicitudin feugiat risus, eu posuere ex euismod eu. Phasellus hendrerit, massa efficitur dapibus pulvinar, sapien eros sodales ante, euismod aliquet nulla metus a mauris.

Patricia James

Quisque sollicitudin feugiat risus, eu posuere ex euismod eu. Phasellus hendrerit, massa efficitur dapibus pulvinar, sapien eros sodales ante, euismod aliquet nulla metus a mauris.

Patricia James

Portofoli ynë

Regjistrimet e Fundit

Këtu janë disa nga këngët e njohura të kengetarëve shqiptarë që kanë lënë gjurmë në historinë muzikore:

Shadie Sinani

Perse un te dua shum

Promo Dress

Calvin Norris

Promo Shoe

Calvin Norris

Promo T-shirt

Calvin Norris

Music Album

Calvin Norris

+43 660 321 0770

info@radiodeqani.com

NA KONTAKTONI

MERR KONTAKT

Ne jemi këtu. Ju lutemi përdorni formularin e mëposhtëm dërgo mesazhin

9 + 13 =